WordPress Seo Eklentileri

WordPress blog uygulaması için kullanılması faydalı olacak bazı Seo eklentilerinin adreslerini vereceğim. En iyi ya da faydalı şeklinde nitelendirmek yerine bu WordPress seo araçlarını sizin yorumunuza sunmak daha akıllıca geliyor. Ufak detayları paylaşacağım.

Platinum SEO Plugin

Bu araç birçok WordPress kullanıcısının bildiği All In Seo Pack gibi faydalı Seo düzenlemeleri yapmanıza olanak sağlıyor. Ekstra bir özelliği ise kalıcı bağlantılarınızda değişiklik yapmanız durumunda kendi kendine 301 sayfaları oluşturuyor.

Recent Google Searches

Recent Google Searches eklentisi ile Google aramalarından gelen kullanıcıların hangi kelime ile geldikleri kayıt altına alınıyor. Bileşen olarak sitemizin istediğimiz bölümünde bu arama kayıtlarını göstermemiz mümkün. Aşırıya kaçıldığı taktirde Google belli başlı yaptırımlar uygulayacaktır, uyarmadan geçmek istemiyorum.

Rss Footer

Rss Footer eklentisi ile bugünlerde epeyce popüler olan Rss ile içerik çekmenin önüne birazda olsa geçmek mümkün. İçeriğinizi hali hazırda bekleyen (ç)alıntı uzmanlarının sizin bağlantınız olmadan eklenmesine müsade etmeyen Rss Footer bugünlerde epeyce popüler. Kullanım kolaylığıylada dikkatlerden kaçmıyor.

 

İlginç Seo blogunda WordPress ile alakalı temel eklentiler hakkında vereceğim bilgilerin sonuna geldik. ^^ İyi çalışmalar diliyorum.

Bir cevap yazın