Web Siteleriniz ASOSYAL ! (mi?)

Seo uygulamaları gün geçtikçe karmaşık bir hal alıyor ve sektörü takip etmekte zaman zaman zorlanıyorum. Yetişemediğim yerlerde tester siteler açıyorum, ilginç uygulamalarla deneme yanılma işlemleri yapıyorum, yeni bir şeyler daha katıyorum kendime fakat nereye kadar böyle gidecek..

Konu başlığı biraz itici oldu, farkındayım. İnteraktif Reklam ve Seo uygulamalarında web sitelerinin Sosyal Medya ile olan etkileşimi çok önemli. Yaptığınız herhangi bir paylaşım sonrası “twitter ya da facebook” hesabınıza bu paylaşımı göndererek “Like” butonuna bastırarak etkileşimi sağlamış olmuyorsunuz pek tabii.

Etkileşim demek sadece bir butona bastırmak ise yüzbinlerce kullanıcı aynı saat içerisinde “Auto Like” sistemleri ile belirlemiş olduğunuz butona basar. Etkileşim, sizin sunmuş olduğunuz hizmet/ürün ya da her ne ise ona ihtiyacı olduğunun hissettirilmesidir.

Ticaret yaparken her zaman şu olayı ilke edinmişimdir ve sürekliliğini korur : Potansiyel müşterilerin alım gücünü minimize ederek kar marjı hesabı yapmak.

Peki bu uzun cümlenin anlamı nedir ?

10,000 Click

1,000 User

100 Customer

10 Unstable

1 Buyer, maybe 2..

 

Sitelerinizin Sosyal Medya etkileşimini arttırmak için “Like IT!” butonlarından ziyade, sunduğunuz ürüne ya da hizmete ne kadar ihtiyaçları olduğunu hissettirmelisiniz. Yapamıyorsanız “ASOSYAL!” bir siteniz var demektir. ^^

 

 

Bir cevap yazın