Sosyal Medya İçerisinde Sosyal Olmak

Sosyal Medya kavramı gün geçtikçe yaygınlaşıyor ve çeşit çeşit uzmanlar türemeye başladı. Hatta Kadir Has Üniversitesi sosyal medya ile alakalı bi’ eğitim programı açıkladı. Sosyal Medya Uzmanlığı.

Peki, Sosyal Medya kavramı gelişiyor fakat firmalar bu gelişimin neresinde ? Ya da şöyle bi’ bakış açısı getirirsek, Türkiye’de kaç firma Sosyal Medya ile ilişkilerin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi adına bir departman oluşturmuş durumda ?

Bence çok az.

İnsanların eğilimlerini takip edebileceğiniz gibi direkt ürün satışı ve marka popülasyonunu Sosyal Medya siteleri aracılığı ile arttırmanız mümkün aslında. Milyon dolarlar harcayarak televizyon reklamlarına bağlı kalmak yersiz geliyor yavaş yavaş. Evet, gerekli fakat öncelikli olarak Sosyal Medya aracılığı ile marka bilinirliğini arttırmanız daha mantıklı.

Mesela, 100 bireyden minimum 60 tanesinin Facebook hesabı var. 40 Tanesi ise Twitter kullanıyor.

İnsanlara ulaşmak bu kadar kolay ve çok daha düşük maliyetli bir hal alıyor günden güne. Sosyal Medya ile olan etkileşiminizi arttırmak adına herhangi bir soru ya da sorununuz olduğu taktirde “iletişim” bağlantısını kullanabilirsiniz. Sosyal Medya Uzmanı olduğumu iddia etmiyorum, sadece bir kaç ipucu.. (;

Buğrahan GÜNGÖR
Kurumsal SEO
İnteraktif Reklam
http://www.seonline.net

Bir cevap yazın