Seo ve E-Ticaret

Seo ve E-ticaret Uygulamaları ile ilgili yüzeysel bir inceleme yaptım ve bunu Seo Blogu’nda yayınlamaya karar verdim.

Seo, bu siteye giriş yapan birçok potansiyel seo hizmeti almak isteyen müşterimin bildiği üzere Google, Yahoo, Bing, Amazon vb arama motorlarında yükselmeye yönelik, orta ve uzun vadeli site temelini arama motorlarının istekleri doğrultusunda düzenleme işlemlerinin bütünüdür.

E-Ticaret uygulamasını almış olduğunuz alan adına entegre ettiniz ve potansiyel müşterilerinize duyurmanız lazım. Gereksinimlerinizin alt yapısının tamamlandığına inanıyorsunuz fakat sürekli ödeme yaparak değil, Google ve diğer arama motorlarının yönergelerine uyarak yükselmek istiyorsunuz.

İşte bu noktada işin içerisine Seo dahil oluyor. Yapmak istediğiniz bütün uygulamalar, düzenlemeler ve entegrasyonlar Google ve diğer arama motorları yönergelerine uygun olmak zorunda ve siz bunlardan haberdar değilsiniz.

E-Ticaret öyle bi’ sektör ki sürekli yeni rakipler, yeni rekabet ortamları ve sürekli artış gösteren bi’ müşteri portföyü. İnsanlar internetin gücüne artık inanmaya başladı ve Türkiye’de etkin olarak kullanılan arama motoru Google.

Google ve Siz başbaşa kaldınız. 3 seçeneğiniz var;

1- Google AdWords

2- Seo

3- Reklam Ağları

 

Zaten ciddi bir bütçe ayırarak hazırlamış olduğunuz E-Ticaret platformunuz için sürekli para ödeyerek reklam çalışması yapmak istiyorsanız ilk tercihiniz elbette Google AdWords olmalıdır.

Fakat, reklam için ödeme yapmaktan sıkıldınız. Uzun vadeli kalıcılık adına bir çalışma yapmak istiyorsunuz fakat nasıl olacağından haberdar değilsiniz. İşte o zaman yönelmeniz gereken konu : Seo

Google AdWords paneli ve sistematik yapısı karışık geldi, anlaşabileceğiniz bir Seo Uzmanı henüz bulamadınız ya da yetileri sizi tatmin etmedi. Şimdi yapacağınız iş 1e1 3. Reklam Ağları ile görüşmek ya da Web Site sahipleri ile görüşmek olacaktır. Bu, Google AdWords ve Seo uygulamalarından çok daha pahalı bi’ işlem olacağı için bir E-Ticaret alt yapısı ile hareket eden kurumun tercihi Seo Danışmanlığı veya Google AdWords olmalıdır.

 

E-Ticaret Platformlarında Uzun Vadeli Seo Çalışmaları için :

0532 384 77 07

0242 326 72 38

info@seonline.net

Buğrahan GÜNGÖR

İnteraktif Reklam Uzmanı

Kurumsal Seo Danışmanı

 

 

Bir cevap yazın