Microsoft – Yahoo İş Birliği

28 Eylül itibari ile teknoloji devi Microsoft ile Arama Motoru – Web Portalı Yahoo arasında düzenlenen Reklam anlaşması aktif hale geldi.

Bu ne anlam taşıyor , hemen açıklık getireyim.

Yahoo ve Bing birleşiyor ve veriyi kullanıcıya daha farklı biçimlerde değil , aynı biçimde sunma çabası içine giriyorlar. Geçen sene Microsoft , Yahoo firmasına 45 Milyar Dolarlık bir teklif ile gittiğinde kabul edilmemişti fakat bu kez Yahoo reklam kampanyalarını arttırmak ve Arama konusunda ki pazarın %30+ üzerinde ki kısmına hükmedebilmek için Microsoft’a kendisi bu konuda ortaklık teklifi götürmüş. İlginç bi’ yatırım türü , ben olsaydım farklı bi’ teknoloji ile piyasada isim yapardım. Ki ben değilim , farkındayım amma velakin inanın bu tarz yatırımlar ölü ve geri dönüşü düşük. Nasıl bi’ Ar-Ge yapısına sahipler benim aklım basmıyor ki Yahoo bi’ dünya devi , Arama Motoru konusunda kullanımı arttırmak için yapacağı işler basit..

Microsoft’dan Arama Motoru konusunda bi’ cacık olmaz , çok netim bu konuda.. Halbuki MCPD eğitimi alıyorum , insan ekmek yiyeceği yeri kirletir mi.. Kirletir , eğer ki bi’ şey çok aşikarsa onu ayyuka çıkartıp insanlara lanse etmek ayıp değil , doğrudur. Ki hemen hemen bütün Web Uzmanları bunun böyle olduğunu bilir.

Umarım yine hüsran ile sonuçlanmaz ve teknolojinin bizler adına gelişimi için bir şeyler yapılmaya devam eder.

Bir cevap yazın