İnteraktif Reklam ve Marka Hedefleri

İnteraktif Reklam ve Markalaşma yolunda izlenen yol.

Ülkemiz, interaktif reklam sektörünün tam anlamıyla gelişim aşamasını tamamlayamadığı yatırımcıların özellikle orta ve küçük ölçekli olanların pek fazla ciddiye almadıkları bir yapıya sahip. Bu bilinci yıkmak ve interaktif reklamın önemini anlatmak amacıyla düzenlenen seminerler, webinar dediğimiz web anlatımları, Google AdWords hizmetinin sunmuş olduğu gerek görsel gerek yazılı materyaller Türkiye’de çok etkili değil.

İnteraktif Reklam kampanyalarından yararlanmaya özen gösteren elbette bir çok firma var. Ülke ekonomisinin büyük kısmında söz sahibi firmalar gerek televizyon gerekse interaktif olarak reklamlarını sürdürüyor. Peki neden orta ve küçük ölçekli işletmeler interaktif reklamın önemini hala anlayabilmiş değil ? Bugün Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir bisiklet tamircisi bile reklam veriyor. Aklıma şu soru geliyor ; Amerika ya da Avrupa cep telefonu kullanırken neden biz hala Televizyonun yeni modellerinin çıktığına seviniyorduk ?

Olay tamamen bu. Global ekonomiyi takip edememek ya da gerektirdikleri standartlara ulaşmak için çaba sarfetmemek.

İnteraktif Reklam kampanyaları orta ve küçük ölçekli işletmelerin yapacakları yatırımlar ile markalaşma süreçlerine çok ciddi katkı sağlayacak, istedikleri geri dönüşümü çok çok fazlasıyla alacaklar. Neden hala farkında değiller ? Acaba bağlı bulundukları odalarla mı görüşmek gerekiyor ?

Belirlenmiş olan hedeflere interaktif reklam kampanyalarının düzenli yönetilmesi ile ulaşmak mümkün. Siz de eğer birazcık olsun internetin gücüne inananlardansanız yukarıda bulunan iletişim bağlantısını kullanın. Bu teknoloji 100 yılda bir gelir.. ^^ Kaçırmayın..

Bir cevap yazın