E-Ticaret Seo Ücretlendirmesi

E-Ticaret ile ilgilenen birkaç firmadan mail aldım, seo hakkında ücretlendirme konusunda fikir sahibi olmak istiyorlar. Seo ile ilgili çalışmalarımda fiyat konusunda ne kadar titiz olduğumu daha önce birlikte çalıştığım firmalar biliyor, bu konu başlığı altından açıklamaya çalışacağım.

Seo uygulaması eğer ki bir ticari kaygı güden kuruluşa yapılıyorsa temeli çok sağlam olmalıdır. Nasıl ki inşaat yaparken kumu denizlerden değil de kum ocaklarından almaya gayret gösteriyorsa firmalar, Seo uygulamalarında da bir çok alternatif mevcut. Örneğin, 30 günlük blackhat seo uygulamaları ile e-ticaret sektöründe önde gelen isimlerden olmanız mümkün fakat 20 gün orada kalır mı ?  Önemli olan, atılan temelin ne kadar sağlam olduğudur. İşte ben bu noktada titiz davranıyorum ve ücretlendirme konusunda aynı sektörde çalışan, benimle benzer işi yapan bir çok seo danışmanı arkadaşımdan biraz daha katıyım.

Bir çalışmanın profesyonel olabilmesi için kalıcılığı önemlidir.

Örneğin bugün “Cep Telefonu” satışı yapan bir e-ticaret mağazası 20 gün içerisinde ne kadar satış yapabilir ? 365 gün içerisinde ne kadar satış yapabilir ?

Daimi başarı için Seonline tercih edilebilir. Aksi taktirde çalışmalarınızda danışmanlık hizmeti vermem söz konusu değildir.

Ücretlendirme ile alakalı şu söylenebilir. Bulunduğunuz sektörde kar payınız çok yüksek fakat Google ile aranızda soğuk rüzgarlar esiyor. Hal böyle iken ben “100 TL vereyim, Google beni yukarı çıkartsın, danışman bulayım şöyle şöyle olsun” şeklinde düşünürseniz ciddi yanılgı içerisindesiniz, o sektörden bu algı ile para kazanmanız çok mümkün değildir.

Elbette karı kediye yüklemek gibi bi’ mantık söz konusu olamaz fakat biraz daha gerçekçi olmanızda fayda var.

 

E-Ticaret Seo çalışmaları hakkında detaylı bilgiye “İletişim” bağlantısından ulaşmanız mümkün.

 

İş hayatınızda başarılar dilerim.

Buğrahan GÜNGÖR

Bir cevap yazın