Dofollow Link Nedir ? Nofollow Link Nedir ?

Merhabalar.

Uzun zaman önce Seo çalışmalarına başlamış ve bu alanda kendini kanıtlamış biri olarak ( öyle hissediyorum (: “kişinin ayinesi işidir” derler ((: ) Nofollow ve Dofollow arasında yaşanan kargaşaya kendi açımdan bi’ son vermem gerektiğini düşündüm.

Uzunca bi’ süredir dahil olduğum bir webmaster topluluğunda hali hazırda “Dofollow Blog” adı altında paylaşımı yapılan ve her söylenene inanma geleneğini sürdüregelen yurdum insanı bu yazılan çizilenenede hiç sorgulamadan inanmakla haiz.. ^^ Harcadığınız zamana, kirlettiğiniz web sitelerine yazık ama cehalet.. Kötü zanaat vesselam..

Herneyse, dofollow nedir ? Nofollow nedir ?

Do Follow :
Takip edilen.
Kısaca Google botları tarafından takip edilen ve giriş yapılan siteden sizin sitenize yönlendirmelerin gelmesidir.

No follow :
Takip edilmeyen.

Yaptığınız yorumlar, eklediğiniz linkler vs Google botları tarafından dikkate alınmaz ve o sitede sadece görünür. Siz backlink güncellemesinde fayda sağlar diye düşünürsünüz hatta sorgulamalarınızda karşılaşırsınız fakat en ufak bi’ faydası yoktur.

Yazılanlar ezber değil, tecrübedir. Dikkate almanız temennisi ile.

Dofollow – Nofollow nasıl ayırt edilir ?

– Paylaşımı yapılan blogların kaynak kodlarını görüntüleyerek rel nofollow benzeri bi’ tag ( etiket ) işlenmişse yapılan yorumların önüne bu linkler no follow yani takip edilmeyen anlamındadır.

Yorum yapacağınız sitenin kaynak kodlarını ise sağ tıklayıp Kaynağı Görüntüle gibi bi’ ibareye tıkladığınızda ( browser çeşitlerine göre farklılık gösterse de mutlaka kaynak kelimesi geçer ) bulunduğunuz sayfanın kaynağını görüntüleyebilirsiniz.

Umuyorum bu dakikadan sonra daha dikkatli davranır, interaktif ortamı çöplüğe çevirmemeye daha çok dikkat ederiz.

İyi çalışmalar, kolaylıklar.

Buğrahan GÜNGÖR.
Kurumsal Seo Danışmanı – Sistem Yöneticisi.

Bir cevap yazın