Adwords Kuponu

Google Adwords kuponu nedir ? Google Adwords kuponu nasıl kullanılır ? Google Adwords kuponu ne işe yarar ? Google Adwords nedir ve nasıl kullanmalıyım ?

İşte yukarıda yer alan bütün bu sorulara tek tek yanıt vermeye çalışacağız. Kurumsal Seo alanında bir ilk olan Seonline.Net, Adwords Danışmanlığı hizmeti de sunuyor.

1 – Google Adwords kuponu nedir ?

–  Google Adwords kuponu Google arama motorunun işletmelere, bireysel kullanıcılara sağladığı kendi arama sayfalarında ve kendi arama motorunda listelenen sitelerin reklam sayfalarında yer alan reklamların gösterilmesi amacı ile oluşturulmuş, içinde ilk kez Adwords kullanacak kullanıcılar için belirli krediler bulunan, 14 TL karşılığında aktif edilebilen ( Havale veyahut Kredi Kartı yolu ile ) reklam kullanım türüdür.

2. Google Adwords kuponu nasıl kullanılır ?

– Google Adwords kuponu ilk olarak bir Gmail hesabı açılarak kullanılmaya başlanır.

Sırayla işlemler şöyle;

– www.gmail.com adresine giriş yaparak bir Gmail hesabı yaratılır.

– İkinci olarak http://adwords.google.com adresine girilir ve Şimdi Başla gibi bir yönerge ile karşılaşılır ve tıklanır.

– İşte Adwords kuponunu aktif edeceğiniz bölüm. Herşey Türkçe olduğu için burayı detaylı anlatmıyorum, aklınıza takılan yerleri bu konu altından iletirseniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

3- Google Adwords kuponu ne işe yarar ?

– İşletmenizin yahut bireysel sitelerinizin, sizin belirlediğiniz kategoride yer alan sayfalarda reklam metni olarak, grafik olarak, flash banner olarak yayınlanmasını sağlar. Google arama motoru yöneticileri tarafından satışı ve başkasına devredilmesi yasaklandığı için 2. bir kişi tarafından kullanılması Google Adwords kurallarına aykırı bulunmaktadır. Tespiti halinde aktif ettiğiniz kuponunuz iptal edilebilir ve aktif etmek için ödediğiniz 14 TL iadesini talep edemezsiniz. Google Adwords kuponu 1 site için sadece 1 kez kullanılabilir. İkinci aktivasyona izin vermemektedir. Aynı kredi kartı ile Adwords Kuponu birden fazla aktif hale getirilemez. Özellikle bu konuda çok fazla sıkıntı yaşanmaktadır, bilmenizde yarar var. Aynı isimde kullanıcı hesabı açarak aynı kredi kartı ile farklı bile olsa Adwords Kuponu numaranız asla 2. aktivasyona izin verilmemektedir. Adwords kullanmaya devam etmek istiyorsanız ya “Önceden ödemeli reklam” seçimi yapmalı veyahut “Sonradan ödemeli reklam” seçimini yapmalısınız. Bilmenizde fayda var.

4- Google Adwords nedir ve nasıl kullanmalıyım ?

– Google Adwords bir interaktif reklam türüdür. Google firmasının interaktif piyasada reklam dünyasında en fazla pasta payına sahip firma olmasının avantajını kullanmakta ve bireysel, kurumsal alanda interaktif reklamcılık hizmetleri sunmaktadır. Bu konu hakkında Seonline.Net üzerinden “İletişim” bağlantısını kullanarak Danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Kurumsal ve Bireysel Google Adwords Danışmanlığı ücrete tabii bir hizmet olup belirlenen aylık reklam bütçesinin %30’luk kısmı Seonline.Net tarafından alınmaktadır. Kısacası, aylık 500 TL reklam bütçesi olan bir firma, eğer ki Seonline.Net üzerinden danışmanlık hizmeti almak istiyorsa Google Adwords Danışmanlığı için aylık 150 TL ödeme yapmalıdır.

İyi çalışmalar, kolaylıklar diliyorum.

Buğrahan GÜNGÖR.

SeoKurumsal Seo

Bir cevap yazın