Aylık arşivler: Haziran 2011

Google Plus İncelemeleri

Google Plus, bu kez sanıyorum Sosyal Medya projesinde başarılı olacak. İlk deneyimlerimden bazıları :

– Kullanımı çok kolay.
– Görsel açıdan epey başarılı, kafa karıştırmıyor. Hareketli menüler ile sürükle bırak en keyifli yanı mesela.
– Yorum olayı “Facebook” tarzı ama çok daha keyifli yazı fontu ve boyutu.
– Arkadaşlarınızı gruplandırabiliyorsunuz ve sadece o gruba yönelik paylaşımlar yapabiliyorsunuz.
– Profil düzenlemek için “arkadaşlık sitesi” tarzı abidik gubidik sorular sormuyor.

Ben keyifli buldum, feedback olayı ile kullanıcısına verdiği önemi bir kez daha kanıtlamış Google. Umarım interaktif reklam sektöründe yeni bi’ çığır açar. ;)

Google+ (Google Plus) Nedir ?

Google+ ; sosyal medya.

Google Plus

Evet evet, bildiğimiz sosyal medya. Bazı farklılıkları var, mesela paylaşımlarınızı gruplandırdığınız arkadaşlarınıza göre yapabiliyorsunuz. Bu da özel hayatın korunmasına yönelik çok büyük bi’ atılım. İş arkadaşlarınızın kayıtlı olduğu kategoride yaptığınız paylaşımlarınızı Üniversite arkadaşlarınızın kayıtlı olduğu kategoride bulunan arkadaşlarınızın görmesini engelleyebiliyorsunuz.

Tabi bu en basiti..

Tek eksiği yine davetiye olayı olması, Google pazarlama yetkilileri bu tarz girişimlerde davetiye olayını kaldırmayı düşünmeli ve hayata geçirmeliler. Google sevenler olarak zaten her hizmetini deniyoruz, kullanıyoruz fakat Facebook, Twitter, Tumblr, Friendfeed kullanıcılarına daha çabuk erişebilmek adına davetiye işinden vazgeçmeliler. İnsanların alışkanlıklarını yıkmak zor üstüne bir de davetiye eklerseniz işinizi kendiniz zorlaştırmış olursunuz.

Google+ SEO ile alakalı ne getirir ne götürür muamma fakat muhteşem olacağı kesin. Zira altında Google imzası olacak. ^^

Google+ : https://plus.google.com/up/start/?sw=1&type=st

 

SEO Analizi Nedir ?

SEO Analizi Nedir ? SEO Analizi Nasıl Yapılır ?

1- SEO Analizi : Web sitenizin Google yönergelerine uygun olarak hazırlanarak interaktif yaşantısına başlamadan önce yapılması gereken uygulamaların belirlenmesidir.

2- SEO Analizi Nasıl Yapılır : Analiz yapacak kişi ya da kurumun Google yönergelerinden haberdar olması, ilgili yönergeler hakkında fikir yürütebiliyor olması, bugüne kadar yaptığı çalışmalar neticesinde elde ettiği sonuçları sizin lehinizde kullanabiliyor olması gerekmektedir. Sitenizin geçmişten günümüze arşiv kayıtları incelenir, sizden alınan datalar değerlendirilir ve bir havuzda hepsi toplanır. Bugüne kadar Google yönergelerine aykırı davranışlarınız incelenir ve yaptırım geçmişi öğrenilir. Analiz “Pagespeed” verilerini alıp Türkçe ile süsleyerek yapılmaz. SEO, tamamen deneyim ve tecrübe işidir.

Not : Birilerinin size sunduğu sofrada bulunan yemeği alarak üzerine 2 demet maydonoz atarak “Yemeği Ben Yaptım” diyenler var sektörde, dikkat edin. (;

Özellikle hocalara çarpılmayın.. ^^

Google Page Rank Güncellemesi 27 Haziran 2011

Google Page Rank

Google Page Rank Güncellemesi 27 Haziran 2011 tarihinde başladı diyebiliriz sanırım. Dikkatimi çeken noktalardan bir tanesi şu oldu; piyasada çok fazla kaliteli site bulunmamasına rağmen Google, algoritma değişikliğine gittiğini ve Page Rank olayının artık eskisi kadar önemli olmadığını çok bariz bi’ şekilde anlatıyor. Duplicate Content ile dolup taşmış binlerce site Page Rank ile ödüllendirilmiş durumda. Bir çok spam içeriği barındıran site Page Rank 6 görünüyor.

Benim fikrim, Goolge Page Rank olayını bitirmek üzeredir.