Aylık arşivler: Eylül 2010

Google Avrupa Ülkelerini Hesaba Almıyor mu ?

Google, pazar payı en yüksek ülkeleri hesaba almayarak düzenlemiş olduğu “Proje 10^100” adlı yarışmayı sonlandırmış..
Biliyorum ki ülkemizdende yüzlerce hatta binlerce proje gönderildi fakat kazanan projelerin tamamı Amerika’da faaliyet gösteren kuruluşlardan oluşuyor. Google, Amerika hükümetine mi yakınlaşmak istiyor “Bakın biz böyle faydalı işler yapıyoruz” yoksa Avrupa ülkelerinde “zaten pazar benim” diye mi hareket ediyor bilmiyorum fakat şunu çok net biliyorum. Biz ne yaparsak yapalım para nerede ise Google orada.

Teşekkürler Google. ^^ (:

Suni Hit ve Zararları.

Bu konuyu açıyorum, keza r10.Net ( Türkiye’nin en gelişmiş ve en yoğun anlık iletişim trafiğine sahip webmaster forumunda çokça rastladım ) içerisinde konulara istinaden.

Arkadaşlar, 5 – 10 $ verip sitelerinizin anahtar kelime yahut kelime gruplarında yükseleceğini zannediyorsanız yanılıyorsunuz !

Peki neden ?

Google, her aranan kelime veya kelime grubunun aylık arama hacmini %10 sapma ile olsa dahi bilmektedir. Yani bu demek olmaktadır ki; siz sitenize AAAA kelimesinden 10k hit gönderirseniz ve Google ilgili kelimenin aylık arama hacmini AAAAB olarak analiz etmiş ise AAAAB / 30 = AAAA olmayacaktır.

Suni geri dönüşümler sitenize zarar vermekten başka hiçbir işe yaramaz. Anlık popülasyon sağlayabilir, Alexa Rank ile ilintili değişiklik sağlayabilir lakin kalıcı ve uzun vadeli fayda sağlayamayacağı için bu yöntem kesinlikle ve kesinlikle zararlıdır.

Her gece makale yazmam.. (:

Aklınızın bi’ köşesinde bulunsun.