Aylık arşivler: Temmuz 2010

Backlink vs Keyword Domain

Backlink ile Keyword Domain kavramını karşılaştırıp, tarafların hangisinin terazide ağır geldiğini anlamaya çalışacağız.

Backlink kavramı sadece benzer, eş değer olmasa da yakın sitelerden yapılan link çıkışları demek değildir. Backlink sizin sitenizi destekleyen her türlü imleme, yazı ( bulunduğumuz sektörde tanıtım yazısı adı ile nitelendirilen ) gibi kavramlarıda kapsamaktadır. Yaptığınız iyi işler normal yaşantınızda nasıl size fayda sağlıyorsa aynen web siteniz üzerinde yaptığınız paylaşımlar, sizi destekleyenlerin yaptığı paylaşımlar ve iyi işlerde bir o kadar destek sağlıyor.

Backlink kavramını bu şekilde nitelendirebiliriz. Elbette 4 satır yazı ile bitmeyecektir fakat temel iskeletini öğrendikten sonra daha kolay anlaşılır hale gelecek, uzun uzun makalelere gerek kalmayacaktır.

Önerme ; Sizi destekleyen herşey ve herkes backlink olarak kabul edilebilir.

 

Keyword Domain :  Bulunduğunuz sektör ile alakalı olarak açacağınız web sitesinin alan adının yaptığınız iş ile ilişik olması anlamına gelmektedir.

Örneğin ; yerden ısıtma işi ile ilgilenen kardeşimin web sitesi : http://www.yerdenisitma.gen.tr

Bu bir keyword domaindir. Veyahut, yapı malzemeleri işi ile ilgilenen bir firmanın alan adı ; http://www.yapimalzemeleri.gen.tr olacaktır.

Google, uzun süredir yaptığım ve çevremde bulunan arkadaşların yorumlarınıda eklediğim kadarıyla Keyword Domain konusunda çok hassas.

Bence savaşma seviş taktiği kullanılarak hem keyword domain hem backlink ile Google sıralamasına girmek çok daha kabul edilebilir. Lakin, sevişme konusunda becerilerini yitirip sadece savaşmak isteyen insanlarda pek tabii olabilir. Bu işi tek taraflı yürütmek istiyorsanız, risk ya da zaruriyetlerden ötürü mutlaka Keyword Domain ilk seçeneğiniz olmalıdır.

Backlink bir şekilde halledilir, 100 lira 150 lira ile aylık backlink ihtiyacınızı ( bulunduğunuz sektöre göre ) karşılayabilirsiniz. Lakin Keyword Domain konusu epeyce hassas bi’ konu, imkanlarınızı zorlamaksızın tercihlerinizi bu yönde yapmanızı tavsiye ediyorum.

Umarım hayatın faydalı işler kategorisinde yer alabilir bu metin.. (;

İyi çalışmalar, kolaylıklar.

Buğrahan GÜNGÖR.

Kurumsal Seo Danışmanı

Oyun Sektörü Seo ve Buğrahan GÜNGÖR

2008 senesinde girmiş olduğum Oyun sektörüne 2 sene içerisinde Türkiye’de isim yapmış, kalitesinden ödün vermeksizin sürekli gelişme içerisinde Türkçe ve İngilizce içerikli siteler geliştirdim.

Yazılımcı, tasarımcı ve patronlarım ile mükemmel bir işbirliği içerisinde Türkiye’de saygın yerlere gelmiş birçok Oyun sitesinin “Seo by Seonline” yazısı her ne kadar yazmasada mimarisinde epeyce emeğim var.

Oyun sektörüne girmek isteyen, yeni başlayan, başlamayı düşünen veya henüz başarı elde edememiş arkadaşlara nacizane tavsiyem “ciddi bir bütçeniz yoksa bu sektörden uzak durun.”

Oyun sektörü referansları :

Oyun

Oyunlar

Kral Oyun

Araba Oyunları

Araba Yarışı

Oyun Oyna

Oyna

Gibi gibi.. ^^

Diğer kelime referanslarım daha çok kurumsal.

Örneğin :

Lazer Epilasyon

Yapı Malzemeleri

Yerden Isıtma

Tabii bir de ingilizce referanslarım var fakat burada lanse etmem çok doğru olmaz. (: Şunu söyleyebilirim, ciddi rakamlar dönen bir piyasada bir kaç sitenin danışmanlığını yürütüyorum.

Herkese iyi çalışmalar, hayırlı kazançlar.

Seo Analist v1.0 Sponsorluk Başvuruları

Yayınlamış olduğumuz bu küçük yazılım gelişebilmesi, çok daha geniş bir kitleye hitap edebilir hale gelmesi için belli miktarlarda nakit girdilerine ihtiyaç duymaktayız.

Seo Analist 1 Senelik Sponsor Bedeli : 400 $

Kısaca aylık 50 TL karşılığında binlerce kullanıcıya hitap edebilir, dilediğiniz zaman kendi belirleyeceğiniz adreste ekleyeceğiniz resimleri gösterebilir, firma kampanyalarınızı bilinçli kullanıcılara direkt olarak ulaştırabilirsiniz. Gösterim ve değişiklik de herhangi bir sınır bulunmamaktadır.

İletişim için :

Bugrahan.Gungor@istek.org.tr

0532 384 77 07

İyi çalışmalar, kolaylıklar.

Kurumsal Seo Danışmanı : Buğrahan GÜNGÖR – Seonline.Net

Merhaba.

Öncelikle neden “ Kurumsal Seo “ isterseniz biraz bu konudan bahsedelim.

Kurumlar, %100 kar ve yarar elde etme amacı ile kurulmuş oluşumlardır. Bir kuruluşun sadece realist tek amacı vardır o da kar elde etmek ve piyasa payını en yükseğe çıkartmak. Bilinçli yöneticiler tarafından idare edilen kuruluşlar teknolojiye ayak uydurarak devamlılıklarını sürdürmeyi başardılar. Geride kalanlar ise tek tek iflas bayrağını göğüslemek zorunda kaldılar ne yazık ki. Günümüzde kepenk kapatan o kadar çok firma var ki bunlara sokaktan geçerken bile şahit olmanız mümkün.

Çağın gerisinde kalan kuruluşlar hizmet ve üretim sektörünün ihtiyaçlarını karşılayamaz ve amacına ulaşamadığı için yoldan çekilmek zorunda kalır. Eğer sizde bilinçli bir yönetici iseniz eminim bu bildiri metnini koltuğunuzda dikkatlice okuyorsunuz. (:

Kurumsal Seo açıklamasını şu şekilde irdelemek istiyorum. Seo, bilindiği üzere bir reklam – pazarlama aracıdır. İnteraktif müşteri potansiyeli yoğun olan sektörlerde kullanılabilecek 2 alternatif bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Seo diğeri Google Adwords dediğimiz reklam biçimidir.

Seo, uzun vadeli ve orta vadeli yatırımlarla finanse edilebilirken, Google Adwords kısa vadeli yatırımlarla finanse edilmektedir. İşletmelere anlık ciddi yükler bindiren Google Adwords etkinlik açısından Seo nezlinde daha iyi olduğu göreceli olmakla birlikte mantık : “Paran varsa reklam var” mantığıdır. Alacağınız Seo Danışmanlığı hizmetinde ise, belirlemiş olduğunuz anahtar kelime grupları, sizin müşteri potansiyelinize direkt olarak hitap eder ve uzun vadeli bir yatırım olarak size geri dönüş sağlar.

Çalışmalarımın kurumsal olmasının nedenini umuyorum açık bir dil ile anlatabilmişimdir.

2007 yılının ilk çeyreğinden bu yana profesyonel olarak Seo ile ilintili çalışmalar yürütüyorum. Referanslarımın %90’ını oluşturan payda Kurumsal Seo Danışmanlığı yaptığım firmalardan meydana geliyor.

Size Kurumsal Seo ile ilintili bilgi almak, detayları öğrenmek, referansları incelemek veyahut aklınıza takılan İnteraktif Reklamcılık hizmetleri ile ilgili konuları paylaşmayı düşünürseniz iletişim bilgilerim :

Buğrahan GÜNGÖR
Telefon : 0532 384 77 07
http://www.seonline.net