Aylık arşivler: Haziran 2010

Seo Analist – Seonline Farkı !

Selamlar.

Uzun süredir bu sektörde bulunmam ve bulunduğum sektöre iyi ya da kötü az ya da çok katkı sağlamam nedeni ile minnet borcumu ödemeyi düşündüm ve düşündüğüm şeyi ufak ufak olsa bile başlattım.

Seo Analist Nedir ?

Seo Analist bir web sitesinin temel taşlarının incelenmesini sağlayan .Net 2.0 platformunda çalışan ( Bütün Windows versiyonları hemen hemen ) ücretsiz bir yazılımdır.

Seo Analist bir web sitesinin hangi sitelerden Backlink aldığını, Page Rank, Alexa Rank gibi kriterlerin sorgulamasını yapan ücretsiz bir yazılımdır.

Peki bu ücretsiz yazılım nasıl dağıtılacak ?

– Bu yazılım gerek R10.Net gerekse Seonline.Net üzerinden download bağlantısı verilerek bütün Webmaster arkadaşlara ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

Seo Analist gelişmesi için elbette fikir ve önerilere ihtiyaç duyulacak ve bu konu altından ilgili yorumlar, fikir ve öneriler dikkate alınacaktır.

– Ücretsiz yazılımdaki amaç bütün web site sahiplerinin ya da Seo Danışmanlarının işlerini kolaylaştırmak olmakla birlikte, bütün temel taşları tek bir çatı altında sorgulayabilmeyi sağlamaktır.

Seo Analist hakkında detaylı bilgiyi kısa süre içerisinde Seo Blogu olan Seonline.Net adresinden ve bu konu altından alabileceksiniz.

Kurumsal Seo Danışmanı Sistem Yöneticisi
Buğrahan GÜNGÖR.
http://www.seonline.net

Backlink Kontrol

Kullandığım servisler arasında ilk sırayı çeken bir sistemden bahsedeceğim size.

Piyasada mevcut bulunan ve kendini işlevsel olarak nitelendiren sitelerden çok daha fazla işe yarayan bi’ site.
En temel özelliği sayfalarca liste vermeyip, hangi sitelerde ( uzantıları dahil ) ne tarz backlink sahibi olduğunuzu kolayca görebilirsiniz.

Backlink Kontrol Bağlantısı :

http://www.online-utility.org/webmaster/backlink_domain_analyzer.jsp

WordPress 3.0 İle Gelen Yenilikler

Gözüme çarpan yenilikleri bu konu altından güncel olarak paylaşacağım. Lütfen sizlerde farkettiğiniz değişiklik ve düzenlemeleri yorum olarak yazın, herkes faydalansın. ^^

İlk farkettiğim yenilik ; kurulum esnasında kendi kendine şifre üreten WordPress gitmiş (: kendi belirlediğimiz şifreyi yazabileceğimiz ekran gelmiş. Bu da profil sayfasına giderek tekrar tekrar şifre değiştirme olayını ortadan kaldırmış.  Teşekkürler size (: bu zahmetten kurtardınız bizleri.

 

“Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin” Çözümü !

Merhabalar.

Bir kaç konu önce WordPress otomatik güncelleme ile ilgili bi’ dosya paylaşmıştım. Oyun sitelerimin bir tanesinde bu uygulamayı denedim ve otomatik güncelleme yapmasını istedim. Aldığım hata : Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin. ”  bu şekilde idi.

Bu hata 10 dakika bekledikten sonra host kendi içerisinde ftp’de bi’ dosya silerek çözüyor.

Bilgilerinize.